Жива легенда: Ліна Костенко святкує День народження

       Сьогодні поетеса на публіці з'являється вкрай рідко, вона віддає перевагу самітницькому способу життя. Відомо, що багато своїх збірок вона відправила українським військовим у зону АТО.

«Ліна Костенко з тих поетів, які здатні крізь вселюдське бачити національне, а крізь наці­ональне прозирати вселюдське», - В. Базилевський.

Творчий розвиток Ліни Костенко — поетеси гострої думки і палкого темпераменту — не був позбавлений ускладнюючих моментів. Обмеження свободи творчої думки, різні «опали» в часи застою призвели до того, що досить тривалий час вірші Л. Костенко практично не потрапляли до друку. Та саме в ті роки поетеса, незважаючи ні на що, посилено працювала, крім ліричних жанрів, над своїм найвидатнішим досьогодні твором — романом у віршах «Маруся Чурай», за який вона в 1987p. була удостоєна Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка. Перу поетеси належать також збірка поезій «Сад нетанучих скульптур» (1987) та збірка віршів для дітей «Бузиновий цар» (1987). Живе та працює Ліна Костенко в Києві. Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді українських поетів. Її твори і зараз викликають величезний інтерес у читачів та критиків. Вірші Ліни Костенко вражають своєю задушевністю, теплотою і дивовижною щирістю.


JoomShaper